ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka

Idziemy Na Zakupy

Idziemy Na Zakupy

 

Ciuchy ·  Buty ·  Torebki ·  Dodatki ·  Biżuteria ·  Meble ·  Akcesoria ·  Płyty ·  Książki ·  Wydarzenia · 

strona główna  » Trendy  » Projektując używam wrażliwości

Aktualizacja: 2013-05-15

Projektując używam wrażliwości

Najbardziej polegam na obserwacji świata, kobiet, jak się ubierają. To wręcz psychologia

Spacerując po Showroomie podczas Fashion Week Poland w Łodzi trafiłam na ciekawe stoisko. Jedna ze stylistek przymierzała różowy płaszcz. Przykuł on moją uwagę, więc postanowiłam poznać panią, która go zaprojektowała.

Aleksandra Markowska - Fashion Week Poland Jesień / Zima 2013 (fot. A. Oksińska)

INZ: Pani Aleksandro, wokół widzę różnorodne stroje - od stonowanych barw, przez drogie materiały, po dość krzykliwe ubrania...

Aleksandra Markowska: W Showroomie wystawiam trzy różne kolekcje. Część ubrań pochodzi z poprzedniej, część już z nowej, którą będę prezentować w maju. Trzecią, jest kolekcja skierowana do młodzieży. To bardzo kolorowe ubrania, w cenach odpowiednich dla młodych ludzi. Pozostałe stroje są bardziej ekskluzywne. Ze szlachetnych tkanin, takich jak kaszmir, wełna, jedwab, wiskoza.

Ekskluzywna kolekcja oznacza również ekskluzywne, wyższe ceny?

Tak, szlachetność materiału dyktuje cenę, ale takie stroje inaczej się też szyje. Praca z takim materiałem wymaga większej uwagi. Wymaga również innej pielęgnacji. Z pięknem trzeba umieć się obchodzić. To podnosi koszty.
Oczywiście są również przygotowane rzeczy tańsze, w przystępnej cenie, na podobnej półce cenowej do sklepów sieciowych.

Kobiecość przede wszystkim 2010 (fot. www.aleksandramarkowska.com)

W pani kolekcjach można dostrzec różnorodną kolorystykę, od fioletów przez zielenie, szarości. Czy kolor jest istotny przy projektowaniu?

Różnorodna kolorystyka to bardzo ważny aspekt. Moje sukienki mają przeróżne kolory. Pojawiają się fiolety, ale też bardziej stonowane barwy. Na przykład szarości, stalowy. Używam również kolorów z innej gamy: złotego, królewskiego szafirowego, wiśniowego. Podkreślają wyjątkowość strojów. Jeśli któraś z pań szuka czegoś wyjątkowego z pewnością w moich kolekcjach to znajdzie.

Jakie kolory najchętniej noszą Polki?

Z moich obserwacji wynika, że jesteśmy zachowawcze. Przeciętna Polka lubi beż, karmel, czasem pojawiają się pastele, brązy, kolory ziemi, oliwki... Na wyrazisty kolor częściej decydują się kobiety, które chcą być zauważone. Chcą podkreślić swoje atuty, swoją siłę. Nie od dziś wiadomo, że każdy kolor niesie ze sobą jakąś informację. A poza tym każda z nas ma swój ulubiony, w którym czuje się bardziej wyróżniona, widoczna.

Aleksandra Markowska

Aleksandra Markowska - projektantka mody

Aleksandra Markowska przygodę z modą zaczęła w dzieciństwie. W 2009 roku ukończyła Wyższą Szkołę Sztuki i Projektowania w Łodzi. Dotychczas zrealizowała cztery autorskie kolekcje. Pokazywała je na wielu konkursach i pokazach mody w Polsce i zagranicą. Pierwszą kolekcją była "Cocoloco" wystawiona na konkursie Off Fashion Kielce. Kolejne to: "Sygnowanie Kobiecością" - pokaz mody w Rydze, "Kobiecość przede wszystkim" - Międzynarodowy Festiwal Sztuk Wizualnych w Szczecinie oraz "Balance" - Valencia Fashion Week. Obecnie przygotowuje piątą kolekcję, która będzie pokazywana w Polsce. Zdobywała różnorodne doświadczenia związane bezpośrednio z modą. Projektowała m.in dla firmy "Ochnik", przygotowywała stylizację do programów telewizyjnych i sesji zdjęciowych. W latach 2010-2012 była kostiumografem przy produkcji serialu "Przepis na życie". Ubierała Edytę Olszówkę, Magdalenę Kumorek, Maję Ostaszewską oraz Magdalenę Popławską.


Odwiedź strony

  • www.aleksandramarkowska.com
  • Tapety dla Ciebie
     

    www.idziemynazakupy.com

    © Idziemy Na Zakupy: kontaktredakcja prywatnośćmapa serwisu

    Zobacz także: Suknie ślubne