ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka

Idziemy Na Zakupy

Idziemy Na Zakupy

 

Ciuchy ·  Buty ·  Torebki ·  Dodatki ·  Biżuteria ·  Meble ·  Akcesoria ·  Płyty ·  Książki ·  Wydarzenia · 

strona główna  » Kategorie  » Książki  » Nowy Jork - portret miasta

Aktualizacja: 2011-02-27

Nowy Jork - portret miasta

Czy można sportretować miasto, szczególnie tak niesamowite, jakim jest Nowy Jork

"New York, Portrait of a City" wyd.Taschen

 

Można powiedzieć, że autorowi książki Reuelowi Goldenowi na 560 stronach książki się to udaje. Album zawiera blisko 600 fotografii ukazujących Nowy Jork od XIX wieku aż do czasów współczesnych oraz cytaty z filmów, tekstów piosenek, książek. Są to materiały pochodzące z całego mnóstwa archiwów i prywatnych zbiorów, jak również prace wielu znanych fotografów.

Zawarte w albumie materiały ciekawie ukazują miasto, jego historię i wielokulturowość, jego mieszkańców i architekturę. Na pewno sportretowanie - nawet na ok. 500 stronach - tak wielkiego i wspaniałego miasta, nie jest zadaniem łatwym, bo co to jest właściwie miasto - budynki i ulice, czy bardziej jego mieszkańcy, kultura i historia.

Na zdjęciach w tym albumie fotografom udało uchwycić i to co materialne - niesamowitą, zmieniającą się z latami architekturę, mnogość ulic i samochodów, ale także to, co mniej uchwytne, co tworzy swoistą atmosferę miasta, jego kulturę, charakter, energię. Gdy przeglądamy książkę przestaje nas dziwić fakt, że Nowy Jork - to miasto, które inspirowało i inspiruje wielkich artystów - reżyserów, malarzy, pisarzy i ciągle przyciąga tysiące ludzi pragnących odmienić swoje życie. To miasto ma w sobie magię i jakąś obietnicę.

Zobacz także

 • Street art wychodzi z podziemia?
 • Odwiedź strony

 • taschen.com
 • Tapety dla Ciebie
   

  www.idziemynazakupy.com

  © Idziemy Na Zakupy: kontaktredakcja prywatnośćmapa serwisu

  Zobacz także: Suknie ślubne