ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka

Idziemy Na Zakupy

Idziemy Na Zakupy

 

Ciuchy ·  Buty ·  Torebki ·  Dodatki ·  Biżuteria ·  Meble ·  Akcesoria ·  Płyty ·  Książki ·  Wydarzenia · 

strona główna  » Mediateka  » Niesamowity hotel w Berlinie

Aktualizacja: 2011-07-20

Niesamowity hotel w Berlinie

Pomieszkać w górskiej chatce, starym pałacu, lub jaskółczym gnieździe w Berlinie? Dlaczego nie!

Jedyny przybysz z zachodu wśród przyczep kempingowych: Jaskółcze Gniazdo Fot. Jan Brockhaus

Założycielki hotelu - Silke Lorenzen i Sarah Vollmer mieszkając w Neukölln od ponad 7 lat rzeczywiście dojrzewały w miłości do tej pięknej dzielnicy Berlina, w której to uwielbiają czuć się gospodarzami. Ich pokój stał się jednak zbyt mały dla wszystkich gości. Postanowiły wiec poszukać czegoś większego , gdzie mogliby pomieścić się wszyscy goście. Pewnego dnia znalazły starą fabrykę odkurzaczy na Hoberstrasse, zakochały się w tym budynku i postanowiły stworzyć w niej mały hotel. Chciały jednak zachować tę wspaniałą architekturę i nie niszczyć jej dzieląc fabryczne hale na pokoje.

Pragnęły również stworzyć przestrzeń, gdzie ludzie będą się spotykać a nie tylko brać klucz z recepcji i znikać w swoich pokojach. Dziewczyny zaczęły obmyślać koncepcję „pokój w pokoju” i postanowiły zbudować w hali małe drewniane domki. W pewnym momencie poczuły, że chcą czegoś więcej, że potrzebują więcej elastyczności – ma być to miejsce ciągłych zmian dające możliwość organizowania różnego rodzaju imprez. To zdecydowało o zamontowaniu kół do drewnianych kabin i wtedy okazało się, że przecież coś takiego już istnieją, są już kabiny z kołami, to przecież przyczepy kempingowe!

I tak trzy przyczepy kempingowe i trzy drewniane domki znalazły „schronienie” w Huettenpalast i stworzyły przytulną atmosferę kempingu w hali fabrycznej.

Każda przyczepa i każdy domek są indywidualnie zaprojektowane a przed każdym z nich jest wydzielone trochę miejsca, tak aby goście mogli tam sobie odpoczywać i rozmawiać z „sąsiadami".

Ci, którzy chcieliby więcej prywatności mogą zatrzymać się w jednym z sześciu przestronnych pokoi znajdujących się w innej części fabryki. Pokoje cechuje mnóstwo naturalnego światła, funkcjonalny, przemyślany design, mają on również własne łazienki.

Koniecznie należy odwiedzić kawiarnię. Domowe ciasta, śniadania, zioła
rosnące na wprost drewnianych stołach i najlepsze lunch’e w mieście przyciągają nie tylko gości hotelowych, ale także sąsiadów i osoby pracujące w Neukölln. Latem hotelowy, piękny, zielony ogród jest doskonałą oazą dla tych, którzy szukają spokoju w centrum miasta ...

A to wszystko w atrakcyjnych cenach!

"Alter Palast" przebudowany z drewnianej fabrycznej recepcji, ten domek ma nawet taras na dachu Fot. Jan BrockhausŁazienka Fot. Jan BrockhausGórska chatka - trochę większa od przyczepy kempingowej, ale równie przytulna  Fot. Jan BrockhausJaskółcze gniazdo Fot. Jan Brockhaus


Zobacz także

 • Ćmielów - magiczne miejsce
 • Odwiedź strony

 • huettenpalast.de
 • huettenpalast.de/blog
 • Tapety dla Ciebie
   

  www.idziemynazakupy.com

  © Idziemy Na Zakupy: kontaktredakcja prywatnośćmapa serwisu

  Zobacz także: Suknie ślubne