ciasteczkaWażne: Pozostawiamy ciasteczka

Idziemy Na Zakupy

Idziemy Na Zakupy

 

Ciuchy ·  Buty ·  Torebki ·  Dodatki ·  Biżuteria ·  Meble ·  Akcesoria ·  Płyty ·  Książki ·  Wydarzenia · 

strona główna  » Mediateka  » Następna ciekawa seria

Aktualizacja: 2011-01-04

Następna ciekawa seria

Pełna humoru historia niezwykłej kosmicznej eskapady w pierwszym tomie nowej serii łączącej malarstwo i literaturę

W Okołoziemskim Ośrodku Szkoleniowym Promieni Słonecznych im. Tych, Co z Prędkością Światła Mkną ćwiczą wyłącznie najlepsi z najlepszych. Po katastrofie na sali gimnastycznej Dżo – otyły promień słoneczny – wie, że nie ma tam już czego szukać. Nim odleci w kosmos, chce po raz ostatni odwiedzić Ziemię. Razem z nim w drogę ruszają dwaj najlepsi koledzy: Zgięty i Zimny.

„Powidoki” – książka zainspirowana obrazem „Powidok słońca” Władysława Strzemińskiego – to przezabawna, błyskotliwie napisana opowieść o pełnej przygód wyprawie trzech młodych promieni słonecznych na Ziemię. Wesołe ilustracje Oli Cieślak idealnie współgrają z charakterem opowiadania i pomagają młodym czytelnikom oswoić się z niezwykłym malarstwem Strzemińskiego.

Serię „Mały Koneser” tworzą opowiadania inspirowane wybitnymi dziełami polskiego i światowego malarstwa. Każdy tom zawiera jedną historię pomysłowo nawiązującą do konkretnego obrazu, który – jako motyw przewodni ilustracji – łączy się z fabułą w intrygującą całość.

Tina Oziewicz (ur. 1971) – autorka opowiadań dla dzieci, literaturoznawca, wykładowca akademicki. Absolwentka filozofii oraz filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Debiutowała książką O wiadukcie kolejowym, który chciał zostać mostem nad rzeką i inne bajki.

Ola Cieślak (ur. 1981) – graficzka i ilustratorka. Studiowała na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie (dyplom w Pracowni Projektowania Książki). Ma na swoim koncie kilka wystaw indywidualnych oraz dwie książki autorskie: Love Story i Od 1 do 10.

Fragment książki:

„Szkolenia dla promieni słonecznych, które chciały zrobić karierę powidoka, były – nie tylko ich zdaniem – najbardziej prestiżową ścieżką zawodową pod słońcem. Młode promienie nabywały tu szczególnych, niemal akrobatycznych umiejętności padania na siatkówkę oka pod dokładnie wyznaczonym kątem i chirurgicznej precyzji trafiania w cel. (...)
Dżo był najgrubszym promieniem na kursie. „Ty, patrz, dżdżownica przyszła!” – zapiszczał jakiś dowcipniś, gdy po raz pierwszy przekroczył próg sali gimnastycznej, i wszystkie pozostałe promienie, chude jak bierki, zaniosły się piskliwym śmiechem. Co tu kryć: wyglądał przy nich jak dżdżownica wśród bierek. I tak został Dżdżownicą, w skrócie: Dżo”.

Patronat:

Merlin.pl, Muzeum Narodowe w Warszawie, TVP Kultura


Powidoki zostały wydane dzięki wsparciu finansowemu Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi.

Informacja o sponsorze:

Historia Akademii sięga 1945 roku. Autor Powidoku słońca był jej współzałożycielem i wykładowcą, a także artystą, który wywarł na nią największy wpływ w pierwszych latach jej istnienia.
Akademia kształci studentów na wydziałach: Grafiki i Malarstwa, Tkaniny i Ubioru, Wzornictwa i Architektury Wnętrz oraz Sztuk Wizualnych. Można tu studiować malarstwo, grafikę warsztatową, projektowanie graficzne, sztukę multimediów, projektowanie tkaniny, druk na tkaninie, projektowanie wnętrz, projektowanie form przemysłowych, a także techniki teatralne, filmowe i telewizyjne. Jako jedyna akademia artystyczna w Polsce ASP Łódź kształci projektantów ubioru i biżuterii na poziomie magisterskim.
Do grona jej dawnych absolwentów należą między innymi wybitni artyści: malarze Stanisław Fijałkowski i Stefan Krygier, twórcy gobelinów Janina Tworek-Pierzgalska i Antoni Starczewski oraz artystka biżuterii Lena Kowalewicz-Wegner. Wśród współcześnie działających artystów szeroko znani są: twórca animacji Mariusz Wilczyński, reżyser Ryszard Brylski, projektanci mody Marcin Paprocki i Maciej Brzozowski, autor komiksów Jacek Fraś, rysownik komiksowy i wokalista popularnego zespołu Cool Kids of Death Krzysztof Ostrowski. Studiowali tu także reżyser Konrad Swinarski i Jerzy Grzegorzewski oraz malarz Roman Opałka.

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 121, 91-726 Łódź
www.asp.lodz.pl

Zobacz także

 • Apetyczne książki dla dzieci
 • Poczytaj mi Mamo!
 • Odwiedź strony

 • wydawnictwodwiesiostry.pl
 • www.asp.lodz.pl
 • Merlin.pl
 • Tapety dla Ciebie
   

  www.idziemynazakupy.com

  © Idziemy Na Zakupy: kontaktredakcja prywatnośćmapa serwisu

  Zobacz także: Suknie ślubne